منوی بالا را از قسمت نمایش -> فهرست انتخاب کنید

جستجوی معکوس عکس در گوگل

جستجوی معکوس عکس در گوگل ، به شما کمک می‌کند برای عکس‌هایی که در کامپیوترتان دارید توضیحات بیشتر و اندازه‌های متنوع‌تری پیدا کنید.

جستجوی معکوس عکس در گوگل

گاهی پیش می آید که در کامپیوتر خود عکسی داریم و می‌خواهیم در رابطه با آن توضیحاتی را پیدا کنیم و یا ابعاد دیگری از همین عکس را داشته باشیم. با استفاده از روش‌های معمول، بسیار سخت می‌توان عکسی که داریم را در اینترنت جستجو کنیم؛ اما گوگل امکاناتی را در اختیارمان گذاشته است که با کمک آن، انجام این کار به راحتی امکان‌پذیر است.

می‌توانید عکس را در گوگل آپلود کنیم، و گوگل بر اساس الگوریتم هوشمند خود،تصاویری که مثل این عکس هست را در اینترنت، پیدا می‌کند و به این ترتیب می‌توانیم شرحی درباره‌ی این عکس و یا ابعاد دیگری از آن را پیدا کنیم.

روش جستجوی معکوس عکس در گوگل

برای اینکار به سایت گوگل رفته و روی سرویس جستجوی عکس (گزینه‌ی تصویر یا image)، کلیک کنید. صفحه‌ی مربوطه باز می‌شود و در روی منوی جستجوی گوگل یک آیکون به شکل دوربین عکاسی وجود دارد که اگر موس را روی آن نگه دارید این گزینه نمایان می‌شود: جستجو بر اساس تصویر یا (search by image).

عکس21-300x176 جستجوی معکوس عکس در گوگل

با کلیک کردن بر روی آن، دو زبانه برایتان مشخص می شود:

جایگذاری نشانی وب تصویر( paste image URL)

بارگذاری یک تصویر یا (upload an image)

عکس21-300x176 جستجوی معکوس عکس در گوگل

زبانه‌ی اول، مربوط به این است که اگر حین جستجوی اینترنتی ، در وبسایتی، عکسی را دیدیم، چنانچه آدرس (URL) آن را در اینجا کپی کنیم، گوگل بر اساس آن جستجو را شروع می‌کند.

زبانه‌ی دوم مربوط به این است که عکسی را در حافظه‌ی کامپیوتر خود داریم و با کلیک روی آن، گزینه‌ی (Browser) را انتخاب کرده و عکسی که می‌خواهیم درباره‌ی آن جستجو کنیم را آپلود می‌کنیم.

پس از آپلود شدن، صفحه ای باز می‌شود که امکان انتخاب ابعاد دیگر را در اختیارتان می‌گذارد.( گزینه‌های All Sizes، و  Large)

اگر تصویر انتخاب شده، تصویری مشهور باشد در منوی سرچ گوگل عنوان توضیح کوتاهی مشخص می شود. در واقع اگر ندانیم که عکس مورد نظرمان در چه موردی بوده است، در همین مرحله، تا حدی برایمان مشخص می شود.

عکس21-300x176 جستجوی معکوس عکس در گوگل

احتمالا لینک‌های مختلفی در این صفحه خواهید داشت که هر کدام از آنها به نوعی شرح عکس ما خواهند بود.

 

اگر بر روی گزینه‌ی (Large) کلیک کنیم، هر ابعاد دیگری از این تصویر که در اینترنت موجود باشد را برایمان نمایش می‌دهد. مراحل ذخیره سازی عکس با ابعاد جدیدی که می‌خواهیم را به مانند روشی که در نوشته ترفندی برای جستجوی تصویر در گوگل توضیح داده‌ایم انجام می‌گیرد.

به این ترتیب جستجوی معکوس تصویر در گوگل انجام می‌شود که برای تولید محتوا و نویسندگی در وب بسیار پر‌ کاربرد و مفید است.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ترس از نوشتن
!خداحافظی کنید

این کتاب کوچک برای این نوشته شده است تا به شما کمک کند که بدون ترس و نگرانی شروع به نوشتن کنید
!همین حالا این کتاب را دانلود کنید
close-link
اینجا کلیک کنید!