منوی بالا را از قسمت نمایش -> فهرست انتخاب کنید

7 راه ساده برای افزایش اعتبار در شبکه‌های اجتماعی

7 راه برای افزایش اعتبار در شبکه‌های اجتماعی

7 راه ساده برای افزایش اعتبار در شبکه‌های اجتماعی، می‌تواند باعث معروف شدن و محبوب شدن شما در شبکه‌های اجتماعی شود. اگر مدیر یک کسب‌و‌کار اینترنتی هستید یا در شبکه‌های اجتماعی فعالیت‌های تجاری می‌کنید، این نوشته را مطالعه کنید.

 

apps-1000x516 7 راه ساده برای افزایش اعتبار در شبکه‌های اجتماعی

 

اکثر مردم این روزها در شبکه‌های اجتماعی حضور دارند و محصولات و خدمات موردنیاز خود را در این شبکه‌ها پیدا می‌کنند.

بیشتر شرکت‌ها در شبکه‌های اجتماعی به دنبال فروش محصولات هستند؛ برای همین مدام در شبکه‌های اجتماعی آگهی‌های فروش محصولاتشان را منتشر کرده و به تبلیغ کار خود می‌پردازند. گواهی این ادعا، دریافت چندین و چند پیام تبلیغاتی در روز است. بیشتر ما حمله تبلیغاتی روزانه را تجربه کرده‌ایم.

اگر هدف از فعالیت در شبکه‌های اجتماعی فقط تجارت و فروش باشد، مردم به‌خوبی متوجه منظور شما می‌شوند. برای کسب اعتبار در میان مردم، بهتر است به جای فروش، با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید و مشتریان جدیدی پیدا کنید. با این راه می‌توانید محصولاتتان را آسان‌تر بفروشید.

 

7 راه ساده برای افزایش اعتبار در شبکه‌های اجتماعی

اگر می‌خواهید اعتبارتان در شبکه‌های اجتماعی افزایش یابد، این راه‌ها را امتحان کنید:

 

 1. درباره پست‌ها و مطالب دیگران نظر بدهید. لایک کردن و نظر دادن درباره مطالب دیگران، به محبوبیت و تأثیرگذاری بیشتر شما منجر می‌شود. با این روش می‌توانید دوستان بیشتری پیدا کنید و با افراد صمیمی‌تر شوید.
 2. از اعضا و مخاطبان سایت خود تشکر کنید. از کسانی که مطالب سایت شما را به اشتراک می‌گذارند، افرادی که شما را به دیگران معرفی می‌کنند و از مشتریانی که محصول شما را خریداری می‌کنند، به روش های مختلف تشکر کنید.
 3. لحن صحبت کردنتان با مشتری را تنظیم کنید. نه خشک و رسمی حرف بزنید و نه بیش‌ازاندازه با مشتری، صمیمی شوید. شما مستقیماً با مشتریان حرف می‌زنید؛ به همین دلیل باید محتاطانه رفتار کنید. در پاسخ‌گویی به مشتریان، دلسوزشان باشید و صادقانه به نیازهایشان پاسخ دهید.
 4. از دیگران تقلید نکنید و خودتان باشید. کسب‌وکار شما ویژگی‌های منحصربه‌فرد خودش را دارد. سعی کنید با شناخت این ویژگی‌ها، بر روی نقاط تمایزتان متمرکز شوید. اگر می‌خواهید برند شما پایدار و مستحکم شود، سعی کنید مثل خودتان رفتار کنید و از دیگران تقلید نکنید.
 5. اشتباهاتتان را بپذیرید و اصلاحش کنید. خیلی از مواقع در صحبت کردن با مشتری، بین دو طرف سو تفاهم ایجاد می‌شود. سعی کنید هرگز توهین نکنید و محترمانه با مشتری حرف بزنید. بااین‌حال در بعضی موارد، مشتری اشتباه منظور شما را متوجه می‌شود. در چنین مواقعی از مخاطبتان عذرخواهی کنید و به او بگویید دیگر چنین حرفی نخواهید زد.
 6. فقط درباره کسب‌وکارتان حرف نزنید. گاهی اوقات، مردم دوست دارند از زندگی شخصی شما و فعالیت‌هایتان باخبر شوند. هر از چند گاهی، مطالبی درباره زندگی شخصیتان منتشر کنید. مثلاً درباره تجربه موزه گردی هفته پیش خود پستی منتشر کنید و مردم را از فعالیت‌های خود باخبر کنید.
 7. پیام‌هایتان را شخصی‌سازی کنید. پیام‌های خودکار باعث کاهش مخاطبان و کاهش اثرگذاری متن پیام می‌شود. برای اینکه از ارتباط با دیگران بیشتر نتیجه بگیرید، سعی کنید برای هر شخص پیام مخصوص او را بفرستید. از نام افراد برای گفتگو کردن استفاده کنید؛ زیرا این کار تأثیر بیشتری روی مخاطب می‌گذارد. با این روش افراد را شگفت‌زده می‌کنید و ارزش پیام‌های خود را افزایش خواهید داد.

 

apps-1000x516 7 راه ساده برای افزایش اعتبار در شبکه‌های اجتماعی

 

7 روش گفته شده در این نوشته به‌صورت فهرست‌وار:

 • درباره پست‌ها و مطالب دیگران نظر بدهید و کامنت بگذارید.
 • از اعضا و مخاطبان سایت خود تشکر کنید.
 • نه خشک و رسمی حرف بزنید و نه بیش‌ازاندازه با مشتری، صمیمی شوید.
 • مثل خودتان حرف باشید.
 • اشتباهاتتان را بپذیرید و عذرخواهی کنید.
 • هر از چند گاهی، مطالبی درباره زندگی شخصیتان منتشر کنید.
 • سعی کنید برای هر شخص پیام مخصوص او را بفرستید.

 

از همین امروز برای پیاده‌سازی این 7 راه ساده برنامه‌ریزی کنید تا بتوانید در شبکه‌های اجتماعی خاص‌تر و معتبرتر شوید.

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ترس از نوشتن
!خداحافظی کنید

این کتاب کوچک برای این نوشته شده است تا به شما کمک کند که بدون ترس و نگرانی شروع به نوشتن کنید
!همین حالا این کتاب را دانلود کنید
close-link
اینجا کلیک کنید!